Gynecology iSCHOOL
КЛІНІЧНИЙ КЕЙС №3
ЕКСПЕРТНИЙ ВИСНОВОК
Заключний діагноз: Постменопауза. Клімактеричний синдром помірного ступеня тяжкості. Генітоуринарний синдром. Артеріальна гіпертензія I ст 1 ст, СН 0. Системний остеопороз. Дефіцит Віт. Д
Рекомендовано: Фемостон® конті, по 1 таб 1 раз в день без перерви, Деносумаб 60 мг 1 раз в 6 міс п/ш, Віт Д. 4000 МО 1 раз в день 3 місяці, Омега 3 1000 мг по 1 кап 1 раз в день протягом місяця
Пацієнтка 51 рік. Три місяці тому перенесла гострий бронхіт. З'явилися напади відчуття жару в області обличчя і декольте. Спочатку вважала, що ці явища пов'язані з активним заняттям йогою в період відновлення після перенесеного бронхіту, але потім стала підозрювати, що «прийшов клімакс» і треба до лікаря. Пацієнтка відзначає, що останнім часом напади стали частіше, 3-4-5 на добу. Вночі може прокинутися від підвищеного потовиділення.
Зазначає, що рік тому припинилися менструації: «немов, хтось кран перекрив». Із закінченням менструацій жінка почувала себе спочатку добре. Але зараз почала відзначати, що дуже швидко втомлюється, не встигає до намічених дат, вважає, що почалася депресія. Спробувала самостійно лікуватися травами (збирає сама) і насінням льону. «Лікування» дещо допомогло, але не дуже, припливи останні місяці ще частіше.

Гінекологічний анамнез: Менопауза 1 рік. В – 5, П – 3, А – 2. Аднексектомія справа у зв'язку з розривом фолікулярної кісти.

Анамнез життя і сімейний анамнез: дотримується здорового способу життя, займається йогою до 3х разів на тиждень, не вживає свинину, алкоголь. Сімейний анамнез: тромбозів і онкологічних ризиків не має.

Об'єктивно: ІМТ-19,5, Окружність талії – 76 см, АТ -150/100 мм.рт.ст. Пульс 88 уд./ хв.

Гінекологічний огляд: Зовнішні статеві органи розвинені правильно, за жіночим типом. Вульва атрофічна. У дзеркалах відзначається атрофічний вагінальний епітелій, вразливий при заборі мазка.
Шийка матки циліндричної форми, покрита багатошаровим плоским епітелієм атрофічного типу, зовнішній зів щілевидний. Зона стику – 3-й тип. Виділення слизові жовтуваті в незначній кількості. При огляді паціенка видає гримасу болю. На питання «Наскільки болісний огляд?», - паціенка зазначає постійний біль при статевому акті (завжди використовує любрикант або намагається уникати сексу (хоча чоловіка боїться образити своєю відмовою).
Бімануально: тіло матки звичайних розмірів, рухоме, щільно-еластичної консистенції, безболісне при пальпації. Придатки з обох сторін не визначаються. Склепіння глибокі, вільні.

УЗД органів малого тазу: матка без структурної патології, товщина ендометрію 4 мм, однорідної структури, злегка підвищеної ехогенності. Правий яєчник не визначається (видалений хірургічно), лівий яєчник розміром 1,6 * 1,2 * 1,4 см однорідної структури без наявності фолікулярних структур.

УЗД молочних залоз, щитоподібної залози, органів черевної порожнини і заочеревинного простору без особливостей.

Оберіть варіант попереднього діагнозу:
Які обстеження необхідні для пацієнтки?
оберіть необхідний варіант відповіді

Пацієнтці були виконані обстеження:

ФСГ 100 мМО/мл
25(OH)D 5 нг/мл
ТТГ - 2,6 мкМО/мл (0,4 - 4,0)
Кальцій 2,15
Мамографія: вікові інволюційні зміни
Добове холтерівське моніторування АТ виявило максимальне підвищення артеріального тиску до 150/100 при фізичному навантаженні.
Висновок ЕКГ: ритм синусовий, регулярний з ЧСС 80 ударів/ хвилину. Даних за порушення провідності, вогнищевих змін міокарду, гіпертрофії міокарда не виявлено.
Консультація кардіолога: Артеріальна гіпертензія I ст 1 ст, СН0 Рекомендований прийом антигіпертензивних препаратів.
Додатково проведена рентгенівська денситометрія (враховуючи показники кальцію і вітаміну Д):
Денситометричні показники мінеральної щільності кісткової тканини в діапазоні остеопорозу в хребті, стегнах (в т. ч. шейках стегон) і кістках передпліччя:
Т критерій (L1-L4) -3.3 ВМД 0.680 г / см2
Т критерій (шийка стегна) зліва - 2.5 ВМД 0.567 г / см2
праворуч -2.0 ВМД 0.632 г / см2
Т критерій (кістки передпліччя) - 3.1 ВМД 0.407 г / см2
Висновки: системний остеопороз (втрати МЩКТ в кістках центрального і периферичного скелету)
Оберіть варіант заключного діагнозу:
Оберіть варіант рекомендацій та призначень для лікування:
оберіть необхідний варіант відповіді
Прізвище, ім`я, по батькові
Ваш телефон
Close
Telegram
WhatsApp
Viber
Mail
Phone

За будь-яких питань просимо звертатися до координаційного центру ГО «УММА»:
тел. (096) 369 77 11, (096) 714 87 26, (095) 605 85 45, (097) 674 51 56